TRYGG remiamas ekipažas parveža rekordą

Didžiausiame vasaros ralyje Lietuvoje nugalėjo Vaidoto ir Žygimanto Žalų ekipažas. Jie aštuntame greičio ruože aplenkė dėl techninių problemų daug laiko praradusius Martyną Samsoną su Mindaugu Varža ir iki pat finišo įrodinėjo savo pranašumą.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/300-lakes-rally-nugaletojas-vaidotas-zala-25-668787

Paskutinis, arba 14-as, Dakaro ralio greičio ruožas buvo vienas trumpiausių, tačiau neabejotinai pats karščiausias šių metų ralyje. Pirmiausia dėl to, kad puikius rezultatus absoliučioje įskaitoje išsikovoję lietuviai turėjo juos išsaugoti, mat konkurentus nuo jų skyrė vos kelios minutės. Visas jėgas lenktynėms atidavę Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis absoliučioje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekę savo pirmąjį finišą – 18-i.

Didžiausiame vasaros ralyje Lietuvoje nugalėjo Vaidoto ir Žygimanto Žalų ekipažas. Jie aštuntame greičio ruože aplenkė dėl techninių problemų daug laiko praradusius Martyną Samsoną su Mindaugu Varža ir iki pat finišo įrodinėjo savo pranašumą.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/300-lakes-rally-nugaletojas-vaidotas-zala-25-668787

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas į startą išvažiavo patikinę, kad jie žino, ką daro. Pasiekę finišą tą patvirtino – antrus metus iš eilės „Craft Bearings“ komanda į Lietuvą sugrįžta pasiekę aukščiausią Lietuvos kada nors iškovotą poziciją. Praėjusiais metais absoliučioje įskaitoje jie užėmė 21-ąją vietą, šiemet – 12 vietą.

„Dar kartą įrodėme, kad mums, lietuviams, sunkumai yra pati geriausia aplinka atsiskleisti. Daugiau negu pusė mašinų nebaigė šito Dakaro, o mes pasiekėme savo tikslą. Visi lietuviai – aukščiau nei praėjusiais metais, manau, kad turime kuo didžiuotis“, – po finišo emocijų neslėpė Antanas Juknevičius. Jis juokėsi, kad D.Vaičiulis visą kelią jį bandė pristabdyti, visgi komandos pilotas niekaip nenorėjo paleisti iš rankų sunkiai iškovotos 12-os vietos absoliučioje įskaitoje.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas prieš paskutinio ruožo startą sakė, kad turi dilemą, mat, viena vertus, norisi važiuoti ramiai ir išsaugoti esamą poziciją, kita vertus, norisi nepasiduoti Mikko Hirvonenui, itin greitam Suomijos lenktynininkui, atstovaujančiam „Mini“ komandai. Galiausiai, pasiekęs finišą, V.Žala neslėpė džiaugsmo – M.Hirvonenas jų nepavijo ir lietuviai išsaugojo 18-ąją vietą absoliučioje įskaitoje.

„Atidaviau viską, ką galėjau“, – cituoja V.Žalą tiesiai iš Dakaro ralio Žilvinas Pekarskas, 15min Gazas žurnalistas. Pasak jo, ekipažas taip veržėsi į priekį, kad siaurame serpantinų kelyje buvo vietų, kur ant kelio jų „kamane“ pramintas „Toyota Hilux“ laikėsi vos ant dviejų ratų. Finišą šiame greičio ruože V.Žala pasiekė 14-oje vietoje. „Visą laiką dulkėse važiavom, daug kibiriukų aplenkėm. Buvo sunku atsilaikyti prieš Mikko Hirvoneną, bet likome priekyje“, – finiše įspūdžius pasakojo V.Žala.

Tai jau trečiasis „Agrorodeo“ komandos bandymas dalyvaujant Dakaro ralyje, tačiau pirmuosius du kartus jiems finišo pasiekti nepavyko.

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis, nors ir užsidirbę 25 valandas baudų, absoliučioje įskaitoje pateko tarp 30-ies greičiausių Dakaro ralio sportininkų.

Komandos archyvo bei Žilvino Pekarsko nuotraukos

2018 sausio 22 d.
Parengta pagal: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/lietuvos-ekipazai-dakaro-ralio-finise-kovoja-del-kiekvienos-minutes-25-913674

PARTNERIAI

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.